Początek przygotowań do sezonu 2014/15

Już w czwartek 17 lipca o godzinie 19.00 pierwsze spotkanie "nowego" Lotnika z zarządem klubu. Dlaczego "nowego"?

Powodem są zmiany do jakich doszło w kadrze zespołu przed rozpoczynającym się sezonem. Ogromnym ciosem dla kluby był brak awansu do klasy A i aby zapobiec podobnej wpadce w rozpoczynającym się sezonie trener Lityński zmuszony był do radykalnych kroków. Pierwszym z nich było sprowadzenie do Twardogóry byłych zawodników, którzy z różnych względów zmuszeni byli opuścić zespół Lotnika. I tak, od przyszłego sezonu w barwach GKS-u kibica znów będą mogli zobaczyć trio z Zenitu Międzybórz - Przemka Urbana, Damiana Szeligę oraz Zbyszka Rusieckiego. Cała trójka bez problemu wywalczyła sobie miejsce w podstawowym składzie trzeciego zespołu A klasy w poprzednim sezonie (Urban wybrany został najlepszym zawodnikiem rundy jesiennej Zenitu!), ale pod namową trenera zdecydowali się wrócić i pomóc Lotnikowi w walce o wyższą ligę. Kolejnym zawodnikiem, którego ukształtował Lotnik jest Rafał Myśliwiec. Poprzedni sezon spędził on na wypożyczeniu w Olimpii Bukowinka i w dużym stopniu przyczynił się on do awansu zespołu do klasy B. Teraz podobnie jak wspomniana trójka zadeklarował powrót do Lotnika. W kuluarach wymieniane są jeszcze przynajmniej dwa głośne nazwiska, ale o nich na razie nie chcemy mówić gdyż nie będą to łatwe transfery, ale w Twardogórze bardzo na nie liczymy.

Do wspomnianej czwórki zawodników należy dołączyć juniorów - Michała  oraz Bartosza Lotka, Patryka Wieczorka, Kamila Leszczyńskiego, Dawida Domiana, Kamila Grabowskiego oraz Mateusza Matysiaka.

Kadrę uzupełni kilku zawodników ze składu, który grał w poprzednim sezonie, jak wspomniał trener "na trening zapraszam tylko tych których sam poinformuję poprzez wiadomość sms i nikogo więcej.." Przekaz prosty i łatwy do zrozumienia.

Pierwszy sparing

Oficjalnie pierwszy mecz kontrolny rozegramy 26 lipca o godzinie 16.00 na stadionie w Twardogórze, a naszym przeciwnikiem będzie ligowy rywal, a zarazem jeden z zespołów z którym zaciekle walczyć będziemy o powrót do A klasy - Barycz Milicz. Pod wodzą nowego trenera, Jarosława Kołodzieja oraz kilku wzmocnieniach zespołu takimi zawodnikami jak Maciej Łukowiak, Przemysław Kliś, Krystian Zbierant oraz Mateusz Szubert (przypomnijmy, że barwy Baryczy reprezentują były gracz Śląska Wrocław Krzysztof Szewczyk, a także nasz zawodnik jeszcze z poprzedniego sezonu Jacek Radgowski), gracze z Milicza mogą być doskonałym sparingpartnerem oraz doskonałym sprawdzianem dla nowych zawodników.

O kolejnych sparingach oraz planie przygotowań do nowego sezonu poinformujemy wkrótce.

Poniżej przedstawiam jeszcze skład klasy B gr.X na nowy sezon (pierwsze spotkanie już 24 sierpnia):

1Pogoń Cieszków

2ORZEŁ BIEDASZKÓW WIELKI