Brzyków rozbity. Rywale zagrali pod nas!

W najlepszy możliwy sposób rozpoczął się sezon we wrocławskiej klasie B dla seniorów Lotnika Twardogóra. W spotkaniu inaugurującym sezon twardogórzanie rozbili na boisku rywala Płomień Brzyków 0-4!

Początek spotkania nie przebiegał do końca po naszej myśli. Może i zrzucanie winy na boisko nie jest najlepszym usprawiedliwieniem słabej gry, ale po poprzednim sezonie gry na B-klasowych boiskach drużyn z okolic Oleśnicy to obiekt w Brzykowie przebił wszystko. Na szczęście po 35 minutach odnaleźliśmy swój rytm gry, a pierwsza bramka otworzyła spotkanie. Dobre wyjście z piłką Dawida Domiana, zagranie do walczącego z obrońcą Marcina Grabowskiego, który bez zastanowienia uderza obok bezradnie interweniującego golkipera gospodarzy. Jednobramkowe prowadzenie utrzymujemy do przerwy. Kilka słów pod adresem niepewnie grającej linii defensywy oraz środka pola od trenera Lityńskiego i wychodzimy na drugą część spotkania.

Każdy z zawodników zdaje sobie sprawę, że zdobycie 3 punktów najmniejszym nakładem sił może nic nie dać w B kasie, dlatego też naszym celem jest zdobycie jak największej liczy bramek.
Drugie trafienie w meczu zalicza Maciej Lizak, który po dobrym podaniu od Witiwa genialnie podcina piłkę w samo okienko brzykowskiej bramki. Dwie ostatnie bramki padają po samobójczych trafieniach gospodarzy.

Poza wygraną w swoim spotkaniu bez straconej bramki cieszą nas również wyniki osiągane przez najgroźniejszych rywali. Łazy (wzmocnione naszymi byłymi zawodnikami - Dzikowskim, Diakowskim oraz Bandasem) pokonała ekipę Polonii Grabowno Wielkie 2-1, natomiast Olimpia Bukowinka (jej piłkarzem jest Kamil Balas) W ostatnich sekundach spotkania pokonała 2-1 gości z Milicza.

Za tydzień pauzujemy, ale być może rozegramy spotkanie sparingowe o czym wkrótce poinformujemy..